Μεγάλο «διπλό» για Λάτσιο (vid)

Το σκηνικό στον όμιλο του Απόλλωνα

Τεράστιο διπλό με 3-1 πέτυχε η Λάτσιο στην έδρα της Μαρσέιγ κι έκανε άλμα πρόκρισης.

Η Λάτσιο άνοιξε το σκορ μόλις το 10ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Γουάλας μετά από κόρνερ και κακή έξοδο του Μανταντά, ενώ στο 18’ η νέα κεφαλιά του Ιμόμπιλε πέρασε μόλις έξω και στο 21’ οι Ιταλοί είχαν και δοκάρι με τον Ιταλό φορ. Στο 32ο λεπτό ο Μανταντά είπε όχι σε σουτάρα του Ιμόμπιλε,

Στο 52’ ο Καϊσέδ έδωσε κάθετα στον Λούλιτς που πλασάρε αλλά είδε τον Μανταντά να του λέει όχι και στο 56’ ο Σανσόν μόνος από το πέναλτι έστειλε την μπάλα πολύ άουτ. Και στο 59’ ο Ιμόμπιλε πέρασε κάθετα στον Καϊσέδο που με ιδανικό πλασέ έγραψε το 0-2. Στο 70ο λεπτό το μακριό σουτ του Γκουστάβο απομακρύνθηκε δύσκολα από τον Στρακόσια, ενώ στο 86’ ο Παγέτ με φοβερή εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 1-2. Ωστόσο στο 89΄ο Μάρουσιτς με φοβερό σουτ εκτός περιοχής, έκανε το 1-3.

ΜΑΡΣΕΙΓ: Μανταντά, Σακάι, Οκάμπος, Καμαρά, Παγέτ, Σανσόν (66’ Ντζιέ), Ραμί, Γκουστάβο, Αμαβί (80’ Σαρ), Στρούτμαν, Μήτρογλου (66’ Ζερμέν)

ΛΑΤΣΙΟ: Στρακόσια, Λέιβα (46’ Μάρουσιτς), Γουάλας, Ατσέρμπι, Ράντου, Κάσερες, Καϊσέδο (74’ Κατάλντι), Σάβιτς, Παρόλο, Λούλιτς (62’ Μπερίσα), Ιμόμπιλε