Κορυφή η Βιγιαρεάλ, ζωντανή η Ρέιντζερς

Ισοπαλία στη Γλασκώβη

Στην... τσίτα μέχρι το τέλος θα είναι Ρέιντζερς και Βιγιαρεάλ, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στη Γλασκώβη, αποτέλεσμα που αφήνει τα πάντα ανοιχτά. Με 10 για ένα ημίχρονο οι γηπεδούχοι.

Όλα ανοιχτά μέχρι και την τελευταία αγωνιστική... αποφάσισαν να τα αφήσουν Ρέιντζερς και Βιγιαρεάλ, σε ό,τι αφορά τα δεδομένα που ισχύουν για την πρόκριση από τον πιο αμφίρροπο όμιλο που έχει διαμορφωθεί στο Europa League.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στη Γλασκώβη έπειτα από ένα ματς με ελάχιστες συγκινήσεις και έτσι δεν έχει κριθεί το παραμικρό στον 7ο όμιλο, αφού όλα κρέμονται από μία κλωστή.

Αξίζει πάντως να σημειωθεί ότι μπορεί η Ρέιντζερς να μην πήρε μία εντός έδρας νίκη, αλλά μπορεί να είναι ικανοποιημένη με τον βαθμό της ισοπαλίας, αφού έπαιζε με 10 παίκτες σε όλο το δεύτερο ημίχρονο λόγω της αποβολής του Καντέιας, ενώ στο 76' μπορεί να βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά σωστά το γκολ δεν μέτρησε ποτέ, αφού ο Μίντλετον ήταν σε θέση οφσάιντ.