«Άσφαιρη» η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, κακό φινάλε για Φενέρ

Οι Κροάτες παραχώρησαν 0-0 στην Αντερλεχτ, ενώ οι Τούρκοι έχασαν 0-1 στη Σλοβακία από τη Σπάρτακ Τρνάβα.

Σπάρτακ Τρνάβα-Φενέρμπαχτσε 1-0

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μισάωρο και δημιούργησαν κάποιες μικροευκαιρίες στην εστία της ομάδας της Κωνσταντινούπολης. Η Φενέρ ανέλαβε την πρωτοβουλία, στη συνέχεια, όμως δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάτι καλό στην εστία των Σλοβάκων. Έτσι, στο 41’ ο Γκρέντελ έδωσε στον Γιλμάζ νίκησε τον Τεκίν και έκανε το 1-0.

Μέχρι το 60’, η Τρνάβα έχασε τρεις σημαντικές ευκαιρίες για να κάνει το 2-0. Στη συνέχεια, οι Τούρκοι ισορρόπησαν το ματς, χωρίς να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη ευκαιρία στην αντίπαλη εστία.

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Αντερλεχτ 0-0

Οι Κροάτες ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και έχασε περισσότερες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, χωρίς να καταφέρουν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, συνεχίστηκε το ίδιο μοτίβο, με τους Κροάτες να είναι πιο απειλητικοί από τους Βέλγους, που ενδιαφέρονταν περισσότερο την άμυνα. Μετά το 70’,οι «αντερλεχτουά» έχασαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, χωρίς να τα καταφέρουν.