Έκανε περίπατο και τώρα… τελικός με τον Ολυμπιακό για τη Φενέρμπαχτσε!

Πάρτι της Φενέρμπαχτσε στο Βέλγιο

Φενέρμπαχτσε από… ημίχρονο και τώρα Ολυμπιακός. Οι Τούρκοι πέρασαν αέρα από το Βέλγιο, επικρατώντας 3-0 της Αντβέρπ, με το σκορ να έχει διαμορφωθεί από το πρώτο μέρος και πάνε σε τελικό με τους «ερυθρόλευκους».

Τα πάντα κρίθηκαν από το πρώτο μισάωρο. Για να μην πούμε και νωρίτερα. Ο Γιάντας ζωγράφισε το 0-1 μόλις στο 8’ με άπιαστο σουτ εκτός περιοχής, ενώ με την άμυνα των γηπεδούχων σε πλήρη αποσύνθεση, ο Μέγιερ έκανε σόλο προσπάθεια προτού εκτελέσει τον Μπουτέζ στο 16ο λεπτό.

Τα πάντα τέλειωσαν οριστικά στο 29’, με τον Μπερίσα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ο 23χρονος επιθετικός έκανε αεροπλανικό σουτ μετά από σέντρα του Γιάντας, ο οποίος νωρίτερα έκρυψε την μπάλα σε συνεργασία με τον Καχβετσί. Στο δεύτερο μέρος, η Φενέρμπαχτσε είχε την πολυτέλεια να κρατήσει και δυνάμεις, κάνοντας διαχείριση της κατάστασης.

Διοργανώσεις: Τελευταία Ενημέρωση