Δύσκολα η Γερμανία στο Βουκουρέστι

Έκανε το «2 στα 2»

Δύσκολη νίκη για τη Γερμανία που πέρασε με 0-1 από την «National Arena Bucharest» του Βουκουρεστίου, κάνοντας το 2/2. Καλό παιχνίδι από τις δύο ομάδες, με τη Ρουμανία να κοιτάζει στα μάτια τα «πάντσερ» που βρήκαν κάποιες καλές ευκαιρίες αλλά έπεσαν πάνω στον εξαιρετικό Φλόριν Νίτα.

Η Γερμανία είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 9' με σουτ του Χάνερτζ από πλάγια θέση που απέκρουσε ο Νίτα, ενώ στο 17' άνοιξε το σκορ με τον Ρίντεγκερ να βγάζει απίθανη μπαλιά για τον Χάβερτζ που γύρισε και ο Γκνάμπρι από κοντά, έκανε το 1-0. Στο 19' νέα καλή στιγμή για τα «πάντσερ» με σουτ του Κίμιχ που κατέληξε στο δοκάρι του Νίτα, που στην επαναφορά απέκρουσε προσπάθεια του Γκνάμπρι. Στο 27' η Ρουμανία απείλησε με σουτ του Μάριν που απέκρουσε εύκολα ο Νόιερ. Στις καθυστερήσεις οι Γερμανοί είχαν καλή στιγμή με σουτ του Τσαν που απέκρουσε ο Νίτα.

Η Γερμανία είχε την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους στο 50' με σουτ του Γκορέτσκα που απέκρουσε ο Νίτα, όπως και δέκα λεπτά αργότερα σε σουτ του Γκιντογάν. Στο 63' νέα καλή στιγμή για τα «πάντσερ» με τον Γκνάμπρι να γυρίζει για τον Σανέ που έστειλε την μπάλα λίγο έξω, ενώ στο 80' σουτ του Βέρνερ που απέκρουσε ο Νίτα.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ: Νίτα, Ποπέσκου, Κίρικες, Τόσκα, Καμόρα (45' Μπούρτσα), Μάριν, Στάντσιου, Χάτζι (83' Μαξίμ), Τάνασε (83' Τσικαλντάου), Μιχαΐλα (65' Μαν), Κεσέρου (65' Πούσκας)

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Νόιερ, Κλόστερμαν, Ρίντιγκερ, Τσαν, Γκίντερ, Γκιντογάν, Κίμιχ, Γκορέτσκα, Σανέ, Χάβερτζ (77' Βέρνερ), Γκνάμπρι

Διοργανώσεις: Τελευταία Ενημέρωση