Τριάρα στην Λεβερκούζεν η Γιουβέντους!

Απλά, εύκολα και όμορφα καθάρισε τους Γερμανούς η ομάδα του Σάρι

Μεγάλη και εύκολη νίκη για την Γιουβέντους απέναντι στη Μπάγερ Λεβερκούζεν με 3-0 που την φέρνει στην πρώτη θέση του ομίλου ισόβαθμή με την Ατλέτικο.

Δεν δυσκολεύτηκε η Γιουβέντους να κάνει το καθήκον της απέναντι στην Μπάγερ Λεβερκούζεν. Η «Μεγάλη Κυρία» επικράτησε 3-0 χωρίς να φορτσάρει και έτσι βρίσκεται στην πρώτη θέση του τέταρτου ομίλου με τέσσερις βαθμούς, όσους και η Ατλέτικο Μαδρίτης.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Ιγκουαϊν. Ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό και στο 62ο έφτιαξε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του με τον Μπερναντέσκι να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε με το τέρμα του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 89ο λεπτό.

Ενδεικτικό της εικόνας του αγώνα αλλά και της κακής παρουσίας της γερμανικής ομάδας ήταν το γεγονός ότι η πρώτη της απειλή στο παιχνίδι συνέβη στο 78ο λεπτό.

Πηγή:sportfm.gr