Όριο στα γκολ στο «Αλφρέντο Ντι Στέφανο»

Η Ρεάλ να υποδέχεται στο «Αλφρέντο Ντι Στέφανο» την Αταλάντα

Επαναληπτικός αγώνας για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, με τη Ρεάλ να υποδέχεται στο «Αλφρέντο Ντι Στέφανο» την Αταλάντα. Εάν η Αταλάντα κερδίσει με 1-0, θα ακολουθήσει παράταση και έπειτα η διαδικασία των πέναλτι.

0344: Real Madrid - Atalanta BC 22:00 («Alfredo di Stéfano»)

Ρεάλ Μαδρίτης: Σκούρα τα βρήκε η Ρεάλ στην έδρα της το Σάββατο (13/3) απέναντι στην Έλτσε, που είδε την αντίπαλο της να προηγείται με 0-1, όμως στις καθυστερήσεις κατάφερε και έκανε την ανατροπή και ανέβηκε προσωρινά στη δεύτερη θέση, 6 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Ατλέτικο. Ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι «μερέγκες», χωρίς να φτιάξουν πολλές φάσεις. Στο 60' ήρθε το γκολ της Έλτσε κόντρα στη ροή του αγώνα, με τον Μπενζεμά να ισοφαρίζει στο 73'. Το τελικό 2-1, το οποίο ήρθε στο 90+1 είχε και πάλι τη σφραγίδα του Γάλλου επιθετικού, δίνοντας στην ομάδα του το 17ο φετινό της τρίποντο. Το ερχόμενο Σάββατο (20/3) η Ρεάλ θα πάει στο «Μπαλαϊδος» για να αντιμετωπίσει τη Θέλτα. Όσο αφορά το Τσάμπιονς Λιγκ, το γκολ του Μεντί στα τελευταία στάδια του πρώτου αγώνα με την Αταλάντα, έδωσε στη βασίλισσα ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης και καλείται απόψε απλά να το διαφυλάξει για να περάσει στα ημιτελικά.

Αγωνιστικά νέα: Έμεινε εκτός λόγω νέου τραυματισμού ο Αζάρ (εξτρέμ). Εκτός λόγω καρτών και ο Κασεμίρο (χαφ). Παραμένουν στα πιτς οι Καρβαχάλ (μπακ), Οντριοθόλα (μπακ) και Μαριάνο Ντίας (επιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Κουρτουά, Λούκας, Ράμος, Βαράν, Μεντί, Μόντριτς, Βαλβέρδε, Κρόος, Ασένσιο, Μπενζεμά, Ροντρίγκο.

Αταλάντα: Μόνο για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε η Αταλάντα να κάμψει την αντίσταση της Σπέτσια την Παρασκευή (12/3). Στην επανάληψη οι «μπεργκαμάσκι» παρουσιάστηκαν ανεβασμένοι και πετυχαίνοντας τρία γκολ (Πάσαλιτς 53', 73', Μουριέλ 55') κέρδισαν τους «νεοφώτιστους» με 3-1, παίρνοντας έτσι το 15ο φετινό τους τρίποντο, το οποίο τους διατήρησε στην τετράδα, διεκδικώντας για μια ακόμη χρονιά την έξοδο τους στο Τσάμπιονς Λιγκ. Εκεί που τη φετινή σεζόν βρίσκονται στους «16» και για να προκριθούν στα προημιτελικά θα πρέπει να ανατρέψουν το εις βάρος τους 1-0 από τον πρώτο αγώνα στην έδρα τους.

Αγωνιστικά νέα: Τιμωρημένος ο Φρόιλερ (χαφ). Τραυματίες οι Σούταλο (μπακ/στόπερ) και Χάτεμπουυρ (χαφ). Κανονικά στην αποστολή οι Τζιμσίτι (στόπερ) και Ζαπάτα (επιθετικός), οι οποίοι τις προηγούμενες ημέρες αντιμετώπιζαν κάποια προβλήματα.

Πιθανή ενδεκάδα: Σπορτιέλο, Τολόι, Ρομέρο, Τζιμσίτι, Μέλε, Ντε Ρόουν, Πεσίνα, Γκόσενς, Πάσαλιτς, Μουριέλ, Ζαπάτα.

*Μετά τη νίκη της στον πρώτο αγώνα, η Ρεάλ γίνεται αυτομάτως το φαβορί για την πρόκριση. Από την άλλη οι «μπεργκαμάσκι» είναι αναγκασμένοι να επιτεθούν για να βρουν το γκολ, το οποίο θα τους βάλει ξανά μέσα στο παιχνίδι της πρόκρισης. Λόγω του ότι οι «μαδριλένοι» δεν χρίζουν μεγάλης εμπιστοσύνης στα αμυντικά τους καθήκοντα, θεωρούμε ότι η Αταλάντα μπορεί τουλάχιστον να πετύχει ένα τέρμα. Πιο safe επιλογή στοιχηματικά, αυτή των 2-3 γκολ στον αγώνα που βρίσκεται στο 2,13 και είναι η ψηλότερη απόδοση της αγοράς.

€15 REGISTRATION BONUS: Εγγραφείτε στο Meridianbet.com.cy και λάβετε €15 μπόνους!

Champions League: Τελευταία Ενημέρωση