Ήττα αλλά πρωτιά για τη Γιουβέντους (vid)

Ηττήθηκε στην Ελβετία η «Κυρία»

Η Γιουβέντους ηττήθηκε με 2-1 από την Γιανγκ Μπόις στην Ελβετία όμως δεν έχασε την πρωτιά του ομίλου. Η «Κυρία»  μπήκε ορεξάτη στο παιχνίδι και με τον Ρονάλντο να έχει δύο καλές στιγμές στο 13’ και στο 16’ απείλησε τους Ελβετούς. Ο Πορτογάλος άσος είχε μια ακόμα μεγαλύτερη στο 26ο λεπτό όταν δεν μπόρεσε να βρει σωστά την μπάλα από τα έξι μέτρα. Τελικά στο 29ο λεπτό ήταν οι γηπεδούχοι αυτοί που είδαν να απλώνεται η ευκαιρία να προηγηθούν μπροστά στα μάτια τους. Ο Άλεξ Σάντρο ανέτρεψε τον Ενγκαμαλέ και ο Οαρό αξιοποίησε την ευκαιρία για να γράψει το 1-0. Οι Ιταλοί απάντησαν με δύο ακόμα ευκαιρίες στο τέλος του ημιχρόνου με τον Ρονάλντο και τον Άλεξ Σάντρο ν’ αστοχούν.

Η Γιουνγκ Μπόις με τους ίδιους πρωταγωνιστές έφτασε και στο 2-0 , την ώρα που η Γιουβέντους πίεζε και είχε πλησιάσει στην ισοφάριση με τον Μάντζουκιτς και τον Βέλφλι να επεμβαίνει. Με τους ίδιους πρωταγωνιστές, τον Ενγκαμαλέ και τον Οαρό να νικά με σουτ τον Σέζνι για το 2-0. Ο Βόλφλι σταμάτησε και τον Ντάγκλας Κόστα στο 71’, όμως δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο και με τον Ντιμπάλα που μείωσε σε 2-1 στο 80’ που μείωσε από ασίστ του Ρονάλντο. Ο Ρονάλντο στέρησε τη δυνατότητα για το 2-2 στην ομάδα του, μιας και σε σουτ του Ντιμπάλα, που κατέληξε στα δίχτυα έκανε κίνηση προς την πορεία της μπάλας.