Η Μπάγερν έκανε χαλάστρα στην Ατλέτικο (vid)

Σε μπελάδες οι Ισπανοί για την πρόκριση

Η Ατλέτικο κόλλησε στο 1-1 κόντρα στην Μπάγερν των πολλών απουσιών και θα δώσει αγώνα-τελικό με την Ζάλτσμπουργκ για την πρόκριση, έχοντας βέβαια και +2 από τους Αυστριακούς.

Στο 5ο μόλις λεπτό, ο Μαρτίνεθ έκοψε με το κεφάλι μετά από σουτ του Κορέα, ενώ στο 9’ το σουτ του Σαούλ πέρασε λίγο έξω όπως κι εκείνο του Σανέ στο 14’.

Στο 22ο λεπτό η κεφαλιά του Χιμένες δε βρήκε στόχο για λίγο και στο 23’ το μακρινό σουτ του Καρασκό, έξυσε το δοκάρι της Μπάγερν.

Και στο 26ο λεπτό οι Γιορέντε και Τρίπιερ άλλαξαν ιδανικά στα δεξιά, ο Ισπανός έκανε το γύρισμα και ο Φέλιξ από κοντά με πλασέ έγραψε το 1-0.

Στο 36ο λεπτό ο Νίμπελ έσωσε μετά από σουτ του Φέλιξ, ενώ στο 38’ το σουτ του Γιορέντε, πέρασε μόλις έξω και στο 43’ και ο Κορέα αστόχησε με μακρινό σουτ.

Στο 51ο λεπτό η κεφαλιά του Ερναντές πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 54’ η σέντρα του Καρασκό πέρασε απ’ όλους και στο 59’ ο Όμπλακ είπε όχι σε σουτ του Τσούπο Μότινγκ. Στο 74ο λεπτό ο Όμπλακ είπε όχι σε σουτ του Μίλερ και στο 83’ ο Γκνάμπρι σπατάλησε σπουδαία ευκαιρία. Τελικά στο 85’ ο Φελίπε έκανε πέναλτι στον Μίλερ, ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα κι έκανε το 1-1.

Στο 89ο λεπτό η κεφαλιά ρου Ερμόσο πέρασε λίγο έξω.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Τρίπιερ, Σάβιτς, Ερμόσο, Χιμένες (66’ Φελίπε), Σαούλ, Κόκε, Γιορέντε, Κορέα (79’ Ερέρα), Καρασκό (87’ Λόντι), Ζοάο Φέλιξ (87’ Λεμάρ)

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νίμπελ, Ζίλε, Μαρτίνεθ (61’ Ρίτσαρντς), Σαρ (61’ Μίλερ), Ερναντές, Αλάμπα, Μουσιάλα (76’ Ζτίλερ), Αρέ Εμπί (61’ Γκνάμπρι), Ντόουγκλας Κόστα (87’ Τσίρκτσε), Σανέ, Τσούπο Μότινγκ