Χάλασε το όνειρο της Φούλαμ η... ανατρεπτική Άστον Βίλα

Η Άστον Βίλα επιβλήθηκε με 3-1 της Φούλαμ με τρομερή ανατροπή

Τα βρήκε σκούρα αλλά αντέδρασε στο τέλος και χαμογέλασε η Άστον Βίλα, που νίκησε με 3-1 τη Φούλαμ εντός έδρας και δεν της επέτρεψε να κάνει βήμα παραμονής.

Όλα έγιναν ουσιαστικά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο, ξεχώρισε ένα πέναλτι που δόθηκε στους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις, με το VAR να το... παίρνει πίσω, αλλάζοντας την απόφαση σε φάουλ.

Στο 61’, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν, όταν ο Μίτροβιτς εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Μινγκς και νίκησε σε τετ α τετ τον Αρεολά για το 1-0.

Εάν έπαιρναν τη νίκη, οι νεοφώτιστοι θα έκαναν μεγάλο βήμα παραμονής καθώς θα έφταναν τη Νιουκάστλ στους 29 βαθμούς. Ο Τρεζεγκέ όμως είχε άλλα σχέδια και με δύο γκολ στο 78’ και στο 81’ έφερε τούμπα το ματς, ρίχνοντας στο καναβάτσο τη Φούλαμ!

Σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε ο Γουότκινς στο 87’ να βάλει το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1, που ανέβασε τη Βίλα στην 9η θέση και στο -5 από την Ευρώπη.