Τσέλσι-Μπέρνλι 2-2: Κλώτσησε την ευκαιρία(vid)

Δεν εκμεταλλεύτηκε τις γκέλες Άρσεναλ και Μαν. Γιουνάϊτεντ

Ένα κακό αποτέλεσμα σε λάθος στιγμή για τη Τσέλσι, που έμεινε στο 2-2 εντός έδρας με τη Μπέρνλι και έχασε την ευκαιρία να αποκτήσει προβάδισμα για την τετράδα.

Σε μια αγωνιστική που Τότεναμ, Άρσεναλ και Μαν. Γιουνάϊτεντ ηττήθηκαν, οι «Μπλε» απέτυχαν να κερδίσουν σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι. Από νωρίς φάνηκε πως το βράδυ θα ήταν δύσκολο όταν με μια βολίδα του Χέντρικς οι «Κλάρετς» προηγήθηκαν στο 8’. Όμως έξι λεπτά ήδη το σκορ ανατράπκηε με τους Καντέ και Ιγκουαίν να σκοράρουν δυο μαζεμένα.

Στο 24’ το ματς ήρθε και πάλι τούμπα όταν ο Μπαρνς ισοφάρισε και στη συνέχεια ακολούθησε ένας επιθετικός μονόλογος για την ομάδα του Σάρι χωρίς ποτέ να έρθει το τρίτο γκολ που θα έδινε τη νίκη. Στο φινάλε αποβλήθηκε ο Μαουρίσιο Σάρι για διαμαρτυρίες προς τους διαιτητές λόγω των συχνών, είναι η αλήθεια, καθυστερήσεων που έκαναν οι παίκτες της Μπέρνλι. Για αυτό το λόγο με το σφύριγμα της λήξης απειλήθηκε σύρραξη αλλά επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι για να αποφευχθούν τα χειρότερα.

ΤΣΕΛΣΙ: Τελευταία Ενημέρωση