Έκοψε τη… φόρα της Τότεναμ η Κρίσταλ Πάλας! (vid)

Το λονδρέζικο ντέρμπι είχε νικητή τους γηπεδούχους

Με πρωταγωνιστές τον Ζαχά και τον Έντουαρντ, η Κρίσταλ Πάλας επικράτησε 3-0 της Τότεναμ, έκανε σεφτέ στο πρωτάθλημα και υποχρέωσε τους «spurs» στην πρώτη τους ήττα στην Premier League.

Καυτή Κρίσταλ Πάλας πάτησε την Τότεναμ με 3-0, παίρνοντας την πρώτη τους νίκη και υποχρεώνοντας τα «σπιρούνια» στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα. Εκρηκτικό το τελευταίο 20λεπτο για την ομάδα του Πατρίκ Βιεϊρά που σκόραρε και τα τρία γκολ από το 75' και μετά.

Το ματς κυλούσε ισορροπημένα το πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να επιστρέφουν από τα αποδυτήρια ακριβώς όπως ξεκίνησαν τον αγώνα.

Ο Τανγκάγκα στο 58ο λεπτό δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά από διαπληκτισμό με τον Ζαχά, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες.

Ο Ιβοριανός στο 75’ μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που είχε κερδίσει για χέρι του Μπεν Ντέιβις, με τον Έντουαρντ να παίρνει τη σκυτάλη στο 85’ και στο 90+3 και να διαμορφώνει το τελικό 3-0.