Ο… Χάρι βγήκε παγανιά!

«Θανατηφόρος» για κάθε αντίπαλο της Τότεναμ παραμένει ο Χάρι Κέιν! Με τον Άγγλο σε διαβολεμένη κατάσταση (να σκοράρει δις και να φτάνει τα 13 γκολ σε 12 ματς) τα «σπιρούνια» καθάρισαν 3-2 την Έβερτον.

Μη αντιμετωπίσιμος για οποιοδήποτε αντίπαλο της Τότεναμ το 2017 παραμένει ο Χάρι Κέιν!

Έχοντας πάρει για τα καλά φόρα, ο πρώτος σκόρερ της Premier League συμπεριέλαβε την Έβερτον στα… θύματά του και οδήγησε τα «σπιρούνια» σε νίκη ευκολότερη απ’ όσο δείχνει το τελικό 3-2.

Με ένα φοβερό σουτ στο 20’ και ένα άψογο πλασέ στο 56’ ο Άγγλος φορ έφτασε τα 13 γκολ σε 12 ματς της νέας χρονιάς και τα 8 συνολικά στα τρία (!) τελευταία παιχνίδια των Λονδρέζων σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Ήταν λοιπόν ο καταλυτικός λόγος που έφτασαν στην ένατη συνεχόμενη νίκη στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν». Γιατί ο Λουκάκου μείωσε μεν το σκορ (με όμορφο σόλο στο 81’) ωστόσο ο Άλι απάντησε με κοντινή προβολή στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Κι έτσι, το μόνο που κατάφερε ο Βαλέντσια στο 94’ ήταν απλώς να περιορίσει τις διαστάσεις της νίκης των γηπεδούχων.

Αυτής που τους έφερε σε απόσταση επτά πόντων από την πρωτοπόρο Τσέλσι (εν αναμονή της δύσκολης εξόδου στην έδρα της Γουέστ Χαμ) και κράτησε σε απόσταση τεσσάρων βαθμών τη Λίβερπουλ και τη Μάντσεστερ Σίτι (που έχει πάντως δυο παιχνίδια λιγότερα).