Τέζαρε τη Λέστερ η Γουότφορντ

Με γκολ του Γκρέι στην εκπνοή νίκησε 2-1 τη Λέστερ, στο ντεμπούτο του Μπρέντναν Ρότζερς στον πάγκο των «αλεπούδων»

Στην Λέστερ ξέσπασε η Γουότφορντ μετά το στραπάτσο της περασμένης αγωνιστικής από τη Λίβερπουλ.

Οι «σφήκες» επικράτησαν 2-1 στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Premier League και επέστρεψαν στις νίκες, αναβαίνοντας στην έβδομη θέση, όπου συγκατοικούν με τη Γουλβς, αφήνοντας τις «αλεπούδες» στην ενδέκατη.

Το σκορ άνοιξε στο πέμπτο λεπτό ο Ντίνι, με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Ντεολοφέου, ενώ η Λέστερ αντίδρασε στο 75’, αρχικά με δοκάρι από το σουτ του Εντιντί και στη συνέχεια με το γκολ του Βάρντι από κάθετη του Μάντισον.

Στις καθυστερήσεις, η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς παραλίγο να κάνει την ανατροπή, όταν ο Μόργκαν αστόχησε με κεφαλιά στο 90’ και η Γουότφορντ την τιμώρησε στις καθυστερήσεις.

Από λάθος του Σμάιχελ, ο Ντίνι έβγαλε την ασίστ στον Γκρέι, ο οποίος ευστόχησε από κοντά και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.