Σούπερ Μπρέντφορντ, πέρασε και αυτή τη Λίβερπουλ!

Η Μπρέντφορντ επικράτησε 2-0 της Μπόρνμουθ για την 20η αγωνιστική της Premier League

Εύκολα και ωραία η Μπρέντφορντ νίκησε με σκορ 2-0 την Μπόρνμουθ για την 20η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος. Κάπως έτσι οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην 8η θέση της βαθμολογίας και προσπέρασαν τη Λίβερπουλ πλησιάζοντας τις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο, ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι παραμένουν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού αλλά μόλις στο +3.

Ο Τόνεϊ στο 39ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Μπρέντφορντ με εκτέλεση πέναλτι, αξιοποιώντας την υπεροχή της στο ματς κόντρα στην «φοβική» Μπόρνμουθ. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς ουσιαστικά στο 75ο λεπτό όταν ο Γιένσεν έκανε το 2-0 ύστερα από ασίστ του Ντασίλβα.

Μέχρι το σφύριγμα του διαιτητή δεν άλλαξε κάτι, με τις «μέλισσες» να παίρνουν την 3η σερί τους νίκη και να ανεβαίνουν στην 8η θέση, ενώ από την άλλη η ομάδα του Γκάρι Ο’ Νιλ παραμένει στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση