«Σούπα» στο Μπέρνλι!

Ένας αγώνας χωρίς… ουσία. Μπέρνλι και Γουέστ Μπρομ έληξαν ισόπαλες 0-0, για την 25η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν και με έναν παίκτη λιγότερο από το πρώτο 30λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι δεν το εκμεταλλεύτηκαν.

Στο 30ο λεπτό ο Σέμι Ατζάγι αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, με την Γουέστ Μπρομ να μένει με 10 παίκτες και να διευκολύνει περισσότερο την Μπέρνλι. Οι δυο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα χωρίς κάποιο γκολ και να αρχίζουν το δεύτερο μέρος όπως ξεκίνησαν.

Οι γηπεδούχοι παρόλο που είχαν το αριθμητικό πλεονέκτημα, δεν μπορούσαν να σκοράρουν κάποιο γκολ και να απειλήσουν ιδιαίτερα. Σε αντίθεση με την Γουέστ Μπρομ, που παρόλο έπαιζαν με δέκα ποδοσφαιριστές, έδειχναν συνεχώς τα δόντια τους και ήταν μια ανάσα πριν από το γκολ, το οποίο δεν ήρθε ποτέ.

Έτσι η Γουέστ Μπρομ παραμένει στην ζώνη του υποβιβασμού, κουβαλώντας βαρύ φορτίο για την συνέχεια.