Σαρωτική Πάλας, διέλυσε τη Γουέστ Μπρομ

Το σύνολο του Ρόι Χότσον σακάτεψε με 5-1 τα «Μπάγκις»

Σαρωτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Κρίσταλ Πάλας στο «Χόθορνς».

Το σύνολο του Ρόι Χότσον σακάτεψε με 5-1 την Γουέστ Μπρομ και σκαρφάλωσε στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας, επιστρέφοντας στα τρίποντα έπειτα από δύο διαδοχικές ήττες .

Οι γηπεδούχοι, από την άλλη, δεν κατάφεραν να πάρουν τη δεύτερη φετινή τους νίκη και έμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με έξι βαθμούς.

Το παιχνίδι ξείνησε με τον χειρότερο τρόπο γαι τη Γουέστ Μπρομ, καθώς στο όγδοο μόλις λεπτό ο Φέρλονγκ πέτυχε αυτογκόλ στην προσπάθειά του να διώξει και άνοιξε το σκορ για την Πάλας.

Στο 30' ο Γκάλαχερ έκανε το 1-1 με δυνατό σουτ, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα οι ισορροπίες στο παιχνίδι άλλαξαν, καθώς ο Περέιρα είδε κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

Η Κρίσταλ Πάλας δεν δυσκολεύτηκε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα και μετέτρεψε το υπόλοιπο παιχνίδι σε πάρτι.

Ο Ζαχά στο 55' της έδωσε ξανά τα ηνία, με τον Μπεντεκέ να κάνει το 3-1 με κεφαλιά. Στο 68' ο Ζαχά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-1, με τον Μπεντεκέ να βρίσκει κι αυτός ξανά δίχτυα για το τελικό 5-1.