Πάρτι της Πάλας κόντρα στη Λιντς (vid)

Ο Χόντγκσον «διέλυσε» τον Μπιέλσα!

Σημαντικό τρίποντο για την Κρίσταλ Πάλας, που διέλυσε τη Λιντς με 4-1 κι έπιασε πεντάδα!

Στο 4ο λεπτό το σουτ του Τάουνσεντ πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 8’ ο Μεσλιέ έσωσε μετά από σουτ του Φαν Άανχολτ και τελικά στο 12’ μετά από κόρνερ του Εζέ, ο Νταν έκανε το 1-0 με κεφαλιά.

Στο 17ο λεπτό, ο Κλιχ βρήκε όμορφα κάθετα τον Μπάμφορντ που με άψογο πλασέ έκανε το 1-1 αλλά το γκολ ακυρώθηκε για χιλιοστά και στο 22’ ο Εζέ με απίθανη εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0.

Όμως στο 27’ μετά από κεφαλιά του Κλιχ, ο Μπάμφορντ κατέβασε στην περιοχή της Πάλας και με σουτ έκανε το 2-1.

Στο 32’ ο Έιλινγκ έβαλε σωτήρια την κόντρα σε σουτ του Ζαχά και στο 43’ ο Φαν Άανχολτ έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Κόστα έβαλε την κόντρα και η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα της Λιντς για ρο 3-1.

Στο 51ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Στρόικ πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε και στο 66’ ο Ραφίνια βρήκε όμορφα τον Αλιόσκι που έκανε το σουτ αλλά είδε τον Γκουαΐτα να σώζει.

Και τελικά στο 70ο λεπτό, ο Ζαχά βρήκε όμορφα τον Αγιού που από το πέναλτι πλάσαρε για το 4-1 ενώ στο 73’ η κεφαλιά του Μπάμφορντ πέρασε λίγο έξω.

ΠΑΛΑΣ: Γκουαΐτα, Νταν, Κλάιν, Φαν Άανχολτ, Κουγιατέ, ΜακΆρθουρ, Εζέ, Ρίντεβαλντ (77’ ΜακΚάρθι), Τάουνσεντ (71’ Σλουπ), Ζαχά, Αγιού (85’ Μπεντεκέ)

ΛΙΝΤΣ: Μεσλιέ, Κοχ, Έιλινγκ, Αλιόσκι, Κούπερ, Στρόικ (71’ Ρόμπερτς), Χάρισον, Ντάλας, Κλιχ, Κόστα (46’ Ραφίνια), Μπάμφορντ.