Οι «Άγιοι» είχαν... άγριες διαθέσεις και διέλυσαν την Μπρέντφορντ!

Εμφατική νίκη με 4-1

Η Σαουθάμπτον έδωσε συνέχεια στην ανοδική της πορεία, επικρατώντας με το εμφατικό 4-1 της Μπρέντφορντ, σε εξ' αναβολής αναμέτρηση της Premier League.

Ποιος είδε τους «Άγιους» και δεν τους... φοβήθηκε; Η Σαουθάμπτον με μια γεμάτη εμφάνιση έδωσε συνέχεια στην ανοδική της πορεία, επικρατώντας με το επιβλητικό 4-1 της Μπρέντφορντ στο «St. Mary's Stadium», σε εξ' αναβολής αναμέτρηση για τη 18η αγωνιστική της Premier League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με κοντινή κεφαλιά του Μπέντναρεκ, με τις «μέλισσες» να ισοφαρίζουν στο 23' με υπέροχο τελείωμα του Γιάνελτ.

Ένα τέταρτο αργότερα όμως, το αυτογκόλ του Φερνάντεθ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στη Σαουθάμπτον, η οποία βρήκε δύο ακόμα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μπρόχα (49') και Άνταμς (70') να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.

Τρίποντο με το οποίο οι «Άγιοι» διεύρυναν το αήττητο σερί τους στις τρεις αγωνιστικές και ανέβηκαν στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 24 πόντους, αφήνοντας την Μπρέντφορντ στη 13η και στο -1.