Μαν. Σίτι-Χάντερσφιλντ 6-1: Το πρώτο εντός ήταν πάρτι(vid)

Με ήττα πάει στα ματς με Ολυμπιακό η Μπέρνλι

Ένα ανελέητο σφυροκόπημα ήταν για την άμυνα της Χάντερσφιλντ ο αγώνας με την Μάντσεστερ Σίτι, με το τελικό 6-1 να μοιάζει απόλυτα φυσιολογικό με βάση την εικόνα της αναμέτρησης.

Από το ξεκίνημα οι «Πολίτες» έβρισκαν τη μια ευκαιρία και έμοιαζε θέμα χρόνου να καθαρίσουν το ματς. Το πρώτο γκολ ήρθε από ασσίστ του Έντερσον(!) και λόμπα του Κουν Αγκουέρο στο 25’, ενώ στο 31’ ο Ζεσούς με δυνατό σουτ έβαλε το δεύτερο. Ο Αργεντινός ξαναχτύπησε στο 35’ για να τελειώσει την υπόθεση νίκη, ενώ η Χάντερσφιλντ όλο αμυνόταν και στη μια σημαντική στιγμή της από πλάγιο άουτ σκόραρε με τον Στάνκοβιτς για να μειώσει σε 3-1 στο ημίχρονο.

Η ομάδα του Κουαρδιόλα δεν είχε διάθεση να ρίξει ρυθμούς και με φάουλ του Σίλβα στο 48’, το πρώτο του στην πρέμιερ με αυτό τον τρόπο σε 250 ματς, έγινε το 4-1. Ο αντίπαλος δεν είχε κουράγιο πια να παλέψει και στη συνέχεια απλά περιμέναμε που θα φτάσει ο δείκτης του σκορ. Ο Αγκουέρο από ασσίστ του Μεντί έκανε το 5-1 στο 75’ και στο 84’ από ενέργεια του Σανέ ο Κονγκολό έβαλε αυτογκόλ για το τελικό 6-1.

Στο «Τερνφ Μουρ» η Μπέρνλι δέχθηκε την πρώτη της φετινή ήττα με 3-1 από την Ουότφορντ δείχνοντας πως οι διπλές υποχρεώσεις την επηρεάζουν. Στα πρώτα έξι λεπτά το σκορ ήταν ήδη 1-1 με τα γκολ των Γκρέι και Ταρκόφσκι, ενώ μαζεμένα ήρθαν και τα άλλα δυο γκολ της αναμέτρησης αλλά εκείνα τα έβαλε όλα η Ουότφορντ. Ντίνι στο 48’ και Χιους στο 52’ σημείωσαν τα γκολ. Η Μπέρνλι πλέον θα επικεντρωθεί στην πρώτη αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό στο Europa League.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Τελευταία Ενημέρωση