Σόλσκιερ: «Έπρεπε να κερδίσουμε με τις ευκαιρίες που κάναμε»

Στην εικόνα της Γιουνάιτεντ στην αναμέτρηση με την Λίβερπουλ αναφέρθηκε ο Νορβηγός

Μετά το ισόπαλο (0-0) ανάμεσα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Λίβερπουλ ο Όλε Σόλσκιερ δήλωσε πως το αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα:

«Ο Κλοπ μπορεί να έχει την δική του άποψη για το παιχνίδι. Εγώ πιστεύω πως κάναμε μια καλή εμφάνιση. Αμυντικά σταθήκαμε πολύ καλά και η Λίβερπουλ δεν μας απείλησε καθόλου. Ο Ντε Χεα χρειάστηκε μόνο σε ένα μακρινό σουτ του Στάριτζ. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την εμφάνισή πιστεύω το ίδιο και για τους οπαδούς μας.

Στη συνέχεια ο Όλε πρόσθεσε::«Η Λίβερπουλ είχε την κατοχή σε όλη την διάρκεια του αγώνα, αλλά εμείς είχαμε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες. Aμυνθήκαμε τόσο καλά και έπρεπε να κερδίσουμε με τις ευκαιρίες που κάναμε. Τουλάχιστον κρατήσαμε ανέπαφη την εστία μας για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι εντός έδρας».

Σε ό,τι έχει να κάνει με τους τραυματισμούς ο 45χρονος προπονητής τόνισε:«Δεν το έχω ξαναδεί ποτέ αυτό τρεις τραυματισμοί μέσα σε ένα ημίχρονο. Στη συνέχεια όμως τα παιδιά έδειξαν εξαιρετικό χαρακτήρα και κρατήσαμε την ισοπαλία. Όλα πήγαν στραβά στο πρώτο ημίχρονο. Αντίθετα στο δεύτερο ήμασταν εκπληκτικοί μπορεί να μην κερδίσαμε αλλά ήταν μια καλή εμφάνιση.