Τρίτωσε το… καλό για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Σπουδαίο διπλό για τους «κόκκινους»

Ήταν να μην πάρει μπρος η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Χωρίς να εντυπωσιάσει, η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ πέρασε με 1-0 -μετά το Σαουθάμπτον- και από το Λέστερ με ένα γκολ του Σάντσο (23'), πέτυχε τρίτη σερί νίκη στην Premier League και περιμένει την Άρσεναλ τώρα… για να της κόψει τον αέρα!

Οι «κόκκινοι διάβολοι» δείχνουν σιγά σιγά πως αφομοιώνουν την τακτική του Ολλανδού τεχνικού και ανεβάζουν την απόδοσή τους, παίρνοντας, παράλληλα, το ζητούμενο, δηλαδή «τρίποντα». Η επικράτηση επί της Λίβερπουλ μετά τις «σφαλιάρες» από Μπράιτον και Μπρέντφορντ φαίνεται πως λειτούργησε αν μη τι άλλο… ευεργετικά, αφού η Γιουνάιτεντ, όπως προείπαμε, «τρέχει», πλέον, σερί τριών νικών, φτάνοντας τους εννέα βαθμούς και έχει τη δυνατότητα αν σπάσει το «τρελό» αήττητο (5Χ5) της Άρσεναλ το βράδυ της Κυριακής, να πλησιάσει ακόμη περισσότερο την κορυφή!

Η εξέλιξη του αγώνα από την ιστοσελίδα μας

94’ Τέλος του αγώνα

90’ Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος

85’ Ξανά ο Ρονάλντο! Ο Πορτογάλος επιχείρησε το διαγώνιο σουτ με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας της Λέστερ

82’ Καλή φάση για τους φιλοξενουμένους με τον Ρονάλντο να κάνει το γυριστό και την μπάλα να περνάει λίγο έξω

71’ Απειλεί ξανά η Λέστερ με τον Μάντισον να κάνει το σουτ και τον Ντε Χέα να αποκρούει

63’ Μακρινό σουτ του Χολ, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ντε Χέα η μπάλα

51’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάντισον, σώζει εξαιρετικά ο Ντε Χέα

46’ Έναρξη στο Β’ μέρος.

45’ Ημίχρονο στο Λέστερ.

37’ Καλή φάση για τους φιλοξενούμενους με τον Σάντσο να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και τον Γουάρντ να αποκρούει.

26’ Μακρινό σουτ του Έρικσεν, στα χέρια του Γουάρντ η μπάλα.

24’ Υποδειγματική αντεπίθεση από τους «κόκκινους» με τον Σάντσο να βγαίνει απέναντι από τον Γουάρντ και να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.

23’ ΓΚΟΛ! Ανοίγει το σκορ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

20’ Απειλεί για πρώτη φορά η Λέστερ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χολ να καταλήγει στην αγκαλιά του Ντε Χέα.

11’ Καλή φάση για την Γιουνάιτεντ με το σουτ του Έρικσεν να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

1' Σέντρα στο παιχνίδι!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Βαράν, Μαρτίνεζ, Νταλότ, Μαλάσια, Έρικσεν, ΜακΤόμινεϊ, Μπρούνο, Ελάνγκα, Σάντσο, Ράσφορντ.

Λέστερ: Γουάρντ, Τζάστιν, Σουμαρέ, Έβανς, Τόμας, Ντιντί, Μάντισον, Τίλεμανς, Χολ, Μπάρνς, Βάρντι.