Η Γιουνάιτεντ και... η σχέση της με τη ζώνη του υποβιβασμού!

Σε σύνολο αγωνιστικού χρόνου ο σύλλογος του Μάντσεστερ έχει βρεθεί να κυνηγάει το σκορ σε 395 λεπτά

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει ένα μεγάλο κοινό με τις τρεις ομάδες που αυτή τη στιγμή καταλαμβάνουν τις τρεις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό, έπειτα από 12 αγωνιστικές στο κορυφαίο πρωτάθλημα!

Οι «κόκκινοι διάβολοι», σε αντίθεση με ό,τι κατάφερναν στα παιχνίδια τους πριν και από το μεγάλο ντέρμπι του Μάντσεστερ κόντρα στη Σίτι, δεν είχαν τη δυνατότητα ν' αντιδράσουν και να πάρουν κάτι στο «Etihad», όπως το έκαναν απέναντι στη Νιούκαστλ, στην Τσέλσι, στη Μπόρνμουθ αλλά και κόντρα στη Γιουβέντους την περασμένη εβδομάδα για το Champions League.

Βρέθηκαν ξανά πίσω στο σκορ, όμως η ποιότητα της Σίτι είναι τέτοια που δεν θα μπορούσε να επιτρέψει στη Γιουνάιτεντ να κάνει κάτι καλύτερο πέρα από αυτό που πέτυχε... μονάχα με ένα ξαφνικό πέναλτι.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο παιχνίδι με τη Μπράιτον τη 2η αγωνιστική και ηττήθηκε 3-2, στα καπάκια ήρθε ηχηρή «σφαλιάρα» με το 3-0 της Τότεναμ στο «Ολντ Τράφορντ», χάθηκε στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου όπου η Γουέστ Χαμ επικράτησε 3-1, ενώ στη συνέχεια και εξαιρώντας το εντός έδρας ματς με την Έβερτον, υπήρξαν τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος όπου οι αντίπαλοι της Γιουνάιτεντ προηγήθηκαν.

Σε σύνολο αγωνιστικού χρόνου, ο σύλλογος του Μάντσεστερ έχει βρεθεί να κυνηγάει το σκορ σε 395 λεπτά, επίδοση χειρότερη από την οποία έχουν μονάχα οι Κάρντιφ, Χάντερσφιλντ και Φούλαμ.

Αυτές, είναι οι τρεις ομάδες που καταλαμβάνουν τις θέσεις στην επικίνδυνη ζώνη έπειτα από 12 αγωνιστικές, στη διακοπή του Νοέμβρη για τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων...

Πηγή: england365.gr

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση