Έβγαλε το άχτι της στην Τρανμίρ η Γιουνάιτεντ (vid)

Έριξε εξάρα και πέρασε στο κύπελλο

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χρειαζόταν ένα ξέσπασμα για τις κάκιστες εμφανίσεις τον τελευταίο καιρό και τελικά το βρήκε στην έδρα της Τρανμίρ που αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία. Η ομάδα του Σόσλκιερ ξέσπασε παίρνοντας τη νίκη με 0-6 και μάλιστα με έξι διαφορετικούς σκόρερ.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» άνοιξαν το σκορ με ένα απίθανο τέρμα του Μαγκουάιρ στο 10' ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ντάλοτ έκανε το 0-2. Το 0-3 πέτυχε ο Λίνγκαρντ στο 16' και το 0-4 ο Τζόουνς στο 41'. Το ημίχρονο έκλεισε με ένα ακόμα απίθανο γκολ, από τον Μαρσιάλ αυτή τη φορά που έκανε το 0-5. Το 0-6 έκανε στο 56' ο Γκρίνγουντ από το σημείο του πέναλτι.

Να αναφέρουμε πως είναι η πρώτη φορά μετά τον Φεβρουάριο του 2001 που η Γιουνάιτεντ πετυχαίνει πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Τότε, οι «κόκκινοι διάβολοι» είχαν πάρει τη νίκη με 6-1 απέναντι στην Άρσεναλ ενώ το πέμπτο γκολ είχε πετύχει ο νυν προπονητής της ομάδας, Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Πηγή: aek365.org

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση