Κλοπ: «Τέτοια παιχνίδια μπορούν να πάνε σε οποιανδήποτε κατεύθυνση»

Ανακουφισμένος από τη νίκη επί της Κρίσταλ Πάλας παρουσιάστηκε ο Γερμανός τεχνικός

Δύσκολη αλλά πολύτιμη νίκη επί της Κρίσταλ Πάλας πέτυχε η Λίβερπουλ με τα «παγόνια» να παίρνουν προσωρινά προβάδισμα στο σκορ με 0-1 και στη συνέχεια να ισοφαρίζουν το παιχνίδι σε 2-2, βάζοντας εμπόδια στην ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ.

Ο Γερμανός τεχνικός μίλησε στην εφημερίδα «The Guardian» μετά το τέλος της αναμέτρησης η οποία βάση αποτελέσματος κράτησε τους «Reds» στην κορυφή, αναφέροντας μεταξύ άλλων τα εξής:

«Τέτοια παιχνίδια μπορούν να πάνε σε οποιανδήποτε κατεύθυνση. Κυριαρχήσαμε στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 0-1.

Όταν ο Σαντιό Μανέ σκόραρε στο τέταρτο λεπτό της καθυστέρησης, κοίταξα το ρολόι μου και θεώρησα ότι αυτό θα ήταν αρκετό. Κι όμως επέστρεψαν με ακόμα ένα γκολ με τον Ράφα Καμάτσο να κερδίζει το παιχνίδι ουσιαστικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν εάν χάναμε εκείνη την τελευταία μονομαχία, ιδιαίτερα όταν απέναντί μας είχαμε παίκτες όπως ο Ζαχά ο οποίος μας έκανε τη ζωή δύσκολη.»

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Τελευταία Ενημέρωση