Κλειστό παιχνίδι στο «Selhurst Park»

*Στο «Selhurst Park» η Κρίσταλ Πάλας υποδέχεται τη Μπράιτον για την 6η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

1682: Crystal Palace – Brighton & Hove Albion 22:00 («Selhurst Park»)

Κρίσταλ Πάλας: Αδικείται από την ήττα με το ευρύ 3-0 από τη Λίβερπουλ. Δέχθηκε το γκολ δύο λεπτά πριν από την ανάπαυλα, ενώ στην επανάληψη έχασε πολλές και σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης άφησε πολλά κενά στην άμυνα και το πλήρωσε με άλλα δύο γκολ για το τελικό σκορ. Μέχρι στιγμής η Κρίσταλ Πάλας έχει παρουσιάσει πάρα πολύ καλές εμφανίσεις, όμως σήμερα θέλει να την συνδιάσει και με το θετικό αποτέλεσμα.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένουν εκτός οι Φέργκιουσον (αμυντικός) και Εζέ (μεσοεπιθετικός), ενώ επανέρχεται ο Σλουπ (μπακ-χαφ).

Πιθανή ενδεκάδα: Γκουάιτα, Γουόρντ, Άντερσεν, Γκουεχί, Μίτσελ, Κάλαχερ, Μιλιβόγεβιτς, Μακάρθουρ, Ζαχά, Αγιού, Εντουάρ.

Μπράιτον: Αν και παρατάχθηκε με πολλούς αναπληρωματικούς μεσοβδόμαδα, είχε καλή απόδοση και επικράτησε με 2-0 της Σουόνσι για το Λιγκ Καπ. Κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 33′, ενώ πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε και το δεύτερο γκολ που της χάρισε την πρόκριση στον επόμενο γύρο, όπου θα τεθεί αντιμέτωπη με τη Λέστερ. Πάντως στο πρωτάθλημα προέρχεται από τη νίκη με 2-1 σε βάρος των αλεπούδων, μία νίκη που την ανέβασε μέσα στην πρώτη εξάδα, ενώ σε περίπτωση που καταφέρει και κερδίσει σήμερα τη Κρίσταλ Πάλας, όσο παράξενο κι αν ακούγεται θα ανέβει μόνη στη κορυφή.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός έμειναν οι Γουέμπστερ (στόπερ), ενώ αμφίβολες είναι οι συμμετοχές των Μπισουμά (χαφ), Μουέπου (χαφ) και Μακάλιστερ (χαφ).

Πιθανή ενδεκάδα: Σάντσεθ, Φέλτμαν, Ντάφι, Ντανκ, Μαρτς, Μπισουμά (Μόντερ), Λαλάνα, Κουκουρέγια, Τροσάρντ, Γουέλμπεκ, Μοπέ.

Προϊστορία: Στις τελευταίες επτά εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Μπράιτον, η Κρίσταλ Πάλας μετράει δύο νίκες, ενώ μόλις μία οι «γλάροι». Επίσης, οι υπόλοιπες τέσσερις δεν ανέδειξαν νικητή.

1:1

**Η εξαιρετική πορεία που διανύει τη φετινή σεζόν η Μπράιτον προφανώς και οφείλεται στην άμυνά της, όμως δεν είναι ξεκάθαρο ακόμη το ως πότε θα μπορέσει να αντέξει. Από την άλλη η Κρίσταλ Πάλας παιχνίδι με παιχνίδι εμφανίζεται βελτιωμένη, κάνοντας μας να αναμένουμε ένα ματς, το οποίο ενδεχομένως θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο περιμένουμε τις δύο ομάδες να είναι αρκετά επιφυλακτικές, βγάζοντας ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι. Πρώτο σημείο η επιλογή ημιχρόνου στην ισοπαλία, στο 2,01, μια απόδοση η οποία είναι και η ψηλότερη της αγοράς, Meridianbet.

EMPTY BET: Δημιουργήστε – Στοιχηματίστε – Κερδίστε!

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση