Καθάρισε τη Νιουκάστλ σε ένα ημίχρονο η Γουέστ Χαμ

Επιστροφή στις νίκες για τη Γουέστ Χαμ, που χρειάστηκε μόλις ένα ημίχρονο για να πάρει τη νίκη με 2-0 κόντρα στη Νιουκάστλ

Ουσιαστική και επιβλητική για ένα ημίχρονο ήταν η Γουέστ Χαμ, κάτι που της έφτασε για να επικρατήσει με 2-0 της Νιουκάστλ και να επιστρέψει στις νίκες.

Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι έκανε αυτό που έπρεπε στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου και αξιοποιώντας στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο μέρος, πήρε τη νίκη απέναντι στις «καρακάξες». Μετά από τρία ματς αήττητη, η ομάδα του Μπενίτεθ λύγισε και πλέον μένει μόλις στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη.

Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό με κεφαλιά ο Ντέκλαν Ράις, για να έρθει το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαρκ Νομπλ στο 42’ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 2-0 για τα «σφυριά».