Γουέστ Μπρομ… πολύ σκληρή για να πεθάνει! (vid)

Πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα του Άλαρνταϊς

Πολύ σημαντική νίκη που της επιτρέπει να ελπίζει σε παραμονή πέτυχε στην έδρα της Γουλβς η Γουέστ Μπρομ (2-3).

Εχει ακόμα πολύ δρόμο όμως με αποτελέσματα σαν και αυτό η ομάδα του Σαμ Αλαρνταϊς μπορεί να ελπίζει στο θαύμα. Η Γουέστ Μπρόμγουιτς Άλμπιον πέρασε με 2-3 από το Molineux κόντρα σε μια Γουλβς, η οποία προσπαθεί να συνηθίσει το νέο της σύστημα και να βρει ρυθμό.

Στο 8’ ο Ματέους Περέιρα άνοιξε το σκορ από τη βούλα του πέναλτι και παρότι το 0-1 διατηρήθηκε μέχρι το 38’, η Γουλβς ήταν εκείνη που πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη. Ο Φάμπιο Σίλβα με πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε ύστερα από ασίστ του Μπολί, ο οποίος στο 43’ σκόραρε ο ίδιος από κοντά για το 2-1.

Στην επανάληψη και το 52’ ο Ατζάγι με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα (2-2) και τέσσερα λεπτά αργότερα με νέο πέναλτι ο Ματέους Περέιρα έκανε το 2-3 το οποίο η Γουέστ Μπρομ προστάτευσε μέχρι το φινάλε.

Πηγή: sdna.gr