Έσωσε το βαθμό στο 90’ η Μπέρνλι

Απέσπασε βαθμό στην έδρα της Μπράιτον με γκολ στο τέλος

Όρθια στην έδρα της Μπράιτον έμεινε η Μπέρνλι που πήρε ισοπαλία 1-1 χάρη σε γκολ στο 90ο λεπτό.

Στο 9ο λεπτό, ο Ράιαν είπε όχι σε σουτ του Γουντ, ενώ στο 15’ έσωε και μετά από σουτ του ΜακΝέιλ και στο 17’ ο Κορκ έκανε το γύρισμα αλλά ο Μάρεϊ έκοψε σωτήρια προ του Γουντ. Στο 39’ ο Πόουπ έσωσε δύσκολα μετά από σουτ του Μαρτς και στο 41’ το σουτ του ίδιου παίκτη πέρασε ελάχιστα έξω. Στο 45+1’ ο Πόουπ είπε όχι και σε σουτ του Μάρεϊ από κοντά.

Στο 49’ ο Πόουπ σταμάτησε τον Μοπέι αλλά στο 51’ ο άσος της Μπράιτον άνοιξε το σκορ μετά από σέντρα του Μαρτς. Στο 58ο λεπτό η κεφαλιά του Μάρεϊ δε βρήκε στόχο για λίγο, αλλά σρο 90’ ο Χέντρικ με πανέμορφο σουτ έκανε το 1-1.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Ράιαν, Ντάφι, Γουέμπστερ, Ντανκ, Μπερν, Στίβενς, Πρέπερ, Μαρτς (90’ Μπονγκ), Γκρος, Μοπέι (85’ Κόνολι), Μάρεϊ (80’ Μούι).

ΜΠΕΡΝΛΙ: Πόουπ, Λόουτον, Πίτερς, Ταρκόβσκι, Μι, Γουέστγουντ, Κορκ (78’ Βίντρα), ΜακΝέιλ, Λένον (59’ Χέντρικ), Μπαρνς, Γουντ (66’ Ροντρίγκες)

Πηγή: aek365.gr