Αντίδραση ψάχνει η Γουλβς, να πιάσει τετράδα θέλει η Γουέστ Χαμ

Με τον αγώνα Γουλβς - Γουέστ Χαμ στο «Μολινό» ρίχνει αυλαία η 30η αγωνιστική στη Πρέμιερ Λιγκ.

0653: Wolverhampton Wanderers FC - West Ham United FC 22:15 («Molineux»)

Γουλβς: Στον τελευταίο της αγώνα η Γουλβς γνώρισε την εντός έδρας με 1-0 από τη Λίβερπουλ, με το μοναδικό γκολ να έρχεται στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από έναν πρώην ποδοσφαιριστή της, τον Ντιόγκο Ζότα. Έτσι η Γουλβς παρέμεινε για τέταρτο παιχνίδι (2 ισοπαλίες, 2 ήττες) χωρίς νίκη, εξακολουθώντας να κυμαίνεται στη μετριότητα και την αστάθεια.

Αγωνιστικά νέα: Ο τραυματισμός του Ρουί Πατρίσιο στο κεφάλι τελικά δεν αποδείχθηκε σοβαρός και έτσι ο Πορτογάλος κήπερ θα βρεθεί κανονικά σήμερα κάτω από τα δοκάρια. Αντίθετα, ανέτοιμοι για τον σημερινό αγώνα είναι οι Μαρσάλ (μπακ) και Χιμένες (επιθετικός), ενώ αγώνα δρόμου για να προλάβουν κάνουν οι Μουτίνιο (χαφ) και Ποντένσε (μεσοεπιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Ρουί Πατρίσιο, Μπολί, Κόουντι, Σαΐς, Σεμέδο, Νέβες, Ντεντόνκερ, Γιόνι, Τραορέ, Νέτο, Γ. Ζοσέ.

Γουέστ Χαμ: Πραγματοποιώντας εντυπωσιακό ξεκίνημα κατάφερε μέσα σε 32 λεπτά να προηγηθεί με 3-0 εντός έδρας της Άρσεναλ. Στη συνέχεια όμως της στοίχησαν τα λάθη και έτσι το ισχυρό της προβάδισμα πήγε περίπατο, αφού στο 82' ισοφαρίστηκε σε 3-3, μένοντας εν τέλει με το βαθμό της ισοπαλίας. Μία νίκη στις τέσσερις (μία ισοπαλία, δύο ήττες) τελευταίες αγωνιστικές για τη Γουέστ Χαμ, οι οποίες την έφεραν στο -2 από την τετράδα και με παιχνίδι λιγότερο.

Αγωνιστικά νέα: Την τελευταία στιγμή θα κριθούν οι συμμετοχές των Μαζουάκου (μπακ) και Φορνάλς (χαφ), με τις πιθανότητες να είναι με το μέρος τους. Κοντά στην επιστροφή τους στην αγωνιστική δράση βρίσκονται οι Ογκμπόνα (στόπερ) και Γιαρμολένκο (εξτρέμ).

Πιθανή ενδεκάδα: Φαμπιάνσκι, Τσουφάλ, Ντόουσον, Ντιόπ, Κρέσγουελ, Ράις, Σούτσεκ, Μπόουεν, Λίνγκαρντ, Μπενραχμά, Αντόνιο.

Προϊστορία: Δύο νίκες, έναντι μίας ισοπαλίας ο απολογισμός της Γουλβς στις εντός έδρας αναμετρήσεις της με αντίπαλο τη Γουέστ Χαμ.

1 : 1

*Αντίδραση ψάχνει η Γουλβς στα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα, τα οποία την έφεραν στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Γουέστ Χαμ θέλει το τρίποντο για να πιάσει τετράδα. Αναμένουμε λοιπόν να διεξαχθεί ένα ανοιχτό παιχνίδι απόψε στο «Μολινό», το οποίο τεκμηριώνεται με βάση ότι οι δύο ομάδες δεν πείθουν στον αμυντικό τομέα, ενώ επιθετικά δείχνουν να έχουν το γκολ. Έτσι μπορούν να επαληθεύσουν τη σημερινή μας επιλογή. (Γκολ/Γκολ σε απόδοση διπλασιασμού, η ψηλότερη της αγοράς στη Meridianbet)

HAPPY MONDAY BONUS: Επωφεληθείτε σήμερα (5/4) επιπλέον 30% μπόνους στις καταθέσεις σας!