Ανατροπή και… τρίποντο για την Πάλας

«Ματσάρα» στο «Σέλχαρστ Παρκ»... με τους αετούς να κερδίζουν με 3-2 την Άστον Βίλα

Μετά από ένα «γεμάτο» παιχνίδι, με το οποίο άνοιξε η αυλαία των σημερινών αναμετρήσεων για την 36η αγωνιστική της Premier League, η Κρίσταλ Πάλας κέρδισε με 3-2 την Άστον Βίλα στο «Σέλχαρστ Παρκ».

Οι «χωριάτες» ξεκίνησαν πιο δυναμικά και προηγήθηκαν δύο φορές. Αρχικά με τον ΜακΓκιν να βρίσκει δίχτυα με συρτό μακρινό σουτ και την βοήθεια του εσωτερικού του αντίπαλου δοκαριού, στο 17ο λεπτό του ματς.

Ακολούθησε η ισοφάριση από πλευράς γηπεδούχων, με τον Μίτσελ να σερβίρει από αριστερά και τον Μεβντέκε με κεφαλιά από την μικρή περιοχή να κάνει το 1-1 στο 32’.

Για να έρθει ο Ελ Γκάζι και να «απαντήσει» όντας αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στην Άστον Βίλα, δύο λεπτά μετά…

Ο Μπεντέκε είχε δοκάρι στο 59ο λεπτό, ωστόσο η νέα ισοφάριση από πλευράς Κρίσταλ Πάλας ήρθε στο 72’, με τον Ζαχά να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά και την μπάλα να βρίσκει στον Ελ Μοχαμαντί, καταλήγοντας στην εστία του Μαρτίνες.

Ο ίδιος παίκτης είχε δεύτερο δοκάρι για τους Λονδρέζους, στο 82’, ενώ η… ολική επαναφορά της Πάλας σημειώθηκε μετά από δύο λεπτά, με τον «πασέρ» Μίτσελ να μετατρέπεται σε σκόρερ και χάρη στο πρώτο του τέρμα σε επίπεδο πρωταθλήματος, να διαμορφώνει το τελικό 3-2!

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση