Ακάθεκτη η Γουλβς, τα... θαλάσσωσε η Νιούκαστλ

Ακόμη μία νίκη για τη Γουλβς, που επιβλήθηκε 3-1 της Σαουθάμπτον εντός έδρας και έπιασε έτσι τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην 7η θέση της βαθμολογίας της Premier League.

Οι «λύκοι» άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Χιμένες στο 37’, με τον Κόουντι να διπλασιάζει τα τέρματά τους στο 59’ και τον Γουόρντ-Πράους να μειώνει για τους «αγίους» στο 84’. Το... κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους, ήρθε στο 90+1’ από τον Τραορέ.

Η δε Νιούκαστλ, απέτυχε για μία ακόμη αγωνιστική να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού, μένοντας στο 1-1 με τη Γουότφορντ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ».

Ο Σεντ-Μαξιμέν έβαλε τις «καρακάξες» μπροστά στο σκορ στο 49ο λεπτό, όμως ο Ζοάο Πέδρο λύτρωσε τους φιλοξενούμενους στο 88’, κρατώντας στα χαμηλά την ομάδα του Έντι Χάου στο ντεμπούτο του Κρις Γουντ με τη Νιούκαστλ.

Η Νόριτς αντιθέτως, πέτυχε σπουδαία εντός έδρας νίκη με 2-1 εις βάρος της Έβερτον, καταφέρνοντας να ξεκολλήσει από τον πάτο της βαθμολογίας.

Ένα αυτογκόλ του Κιν στο 16’ και ένα τέρμα του Άιντα στο 18’ έδωσαν γρήγορο προβάδισμα στα «καναρίνια», με τον Ριτσάρλισον να μειώνει στο 60’ αλλά τα «ζαχαρωτά» να μην αποφεύγουν την ήττα.

Σημειώνεται πως στο 80ο λεπτό πέρασε στο ματς ο Γιαννούλης και στο 87ο ο Τζόλης.

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση