Καθάρισε σε ένα 4λεπτο και επέστρεψε στη League One η Πορτ Βέιλ

Η Πορτ Βέιλ λύγισε με 3-0 τη Μάνσφιλντ στο “Wembley” και εξασφάλισε την άνοδο στη League One

Πενταετής αποδείχτηκε η παραμονή της Πορτ Βέιλ στη League Two, καθώς εξασφάλισε την άνοδο στην 3η κατηγορία μετά το 3-0 επί της Μάνσφιλντ στον τελικό των playoffs στο “Wembley”.

Οι “valiants” καθάρισαν μέσα σε ένα 4λεπτο την αντίπαλό τους, με τον Χάρατ να ανοίγει το σκορ στο 20ο λεπτό και τον Γουίλσον να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 24’.

Η αποβολή του Χόκινς στο 35’ απλούστευσε την αποστολή της Βέιλ, η οποία διατήρησε εύκολα το υπέρ της προβάδισμα και σιγούρεψε τη νίκη και την άνοδο με τον Μπένινγκ, στο 85’.

Το εισιτήριο για τη League One είχαν εξασφαλίσει απευθείας μέσω της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος οι Φόρεστ Γκριν Ρόβερς, Έξετερ και Μπρίστολ Ρόβερς.

Αγγλία: Τελευταία Ενημέρωση