Γιουβέντους-Τότεναμ 2-3: «Μίλησε» ο Κέιν στο 93’ με ΓΚΟΛΑΡΑ – Πήραν χρόνο οι Γεωργίου και Κάστανος (vid)

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στη Σιγκαπούρη

Σάββας Λαζανιάς

lazaniass@sppmedia.com

Η Τότεναμ νίκησε με 3-2 τη Γιουβέντους σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στη Σιγκαπούρη.

Για 72 λεπτά αγωνίστηκε με τους «Spurs» ο Άντονι Γεωργίου ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον Γουάιτ. Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Γρηγόρης Κάστανος ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 76ο λεπτό του αγώνα, παίρνοντας τη θέση του Ματουιντί. Απο πλευράς Τότεναμ αγωνίστηκε για 25 περιπού λεπτά και ο 20χρονος Αγγλοκύπριος μέσος Τζακ Ρόουλς, ο οποίος είναι διεθνής με την Κ21 της Κύπρου.

Η Τότεναμ πήρε προβάδισμα στο 30ο λεπτό με τον Λαμέλα. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η Γιουβέντους πέτυχε δυο τέρματα σε τέσσερα λεπτά με τους Ρονάλντο και Ιγκουαϊν, γυρίζοντας τα εις βάρος της δεδομένα. Η Τότεναμ επέστρεψε στο 65’ και ισοφάρισε με τον Λούκας σε 2-2 και στο 93’ ο Κέιν έκανε την ανατροπή στην ανατροπή, σκοράροντας ένα πανέμορφο γκολ από το κέντρο του γηπέδου.

Οι συνθέσεις:

Γιουβέντους: Buffon (46′ Szczesny); Cancelo, Bonucci (63′ de Ligt), Rugani (46′ Demiral), De Sciglio; Emre Can (46′ Rabiot), Matuidi (76′ Kastanos), Pjanic  (76′ Muratore); Bernardeschi, Mandzukic (46′ Higuain), Ronaldo (63′ Pereira).

Τόττεναμ: : Gazzaniga; Walker-Peters (71′ Marsh), Alderweireld (46′ Foyth), Tanganga (46′ Vertonghen), Georgiou (71′ White), Winks (63′ Roles), Skipp; Lamela (63′ Ndombele), Dele Ali (46′ Sissoko), Son (46′ Lucas Moura); Parrott (46′ Kane).