Σούπερ ανατροπή και... επιτέλους χαμόγελα για Ναντ!

Ξύπνησε στο δεύτερο μέρος και με τρία γκολ σε έντεκα λεπτά έκανε την ανατροπή

Επιτέλους χαμόγελα για τη Ναντ! Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο από την Τουλούζ, αλλά πήρε τα πάνω της στο δεύτερο μέρος και επικράτησε τελικά 3-1!

Δυνατά μπήκε η Τουλούζ στο ματς, αλλά δεν συνέχισε έτσι. Ο Αμπουκλάλ στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ, στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Η Ναντ όμως πήρε… το αίμα της πίσω στο δεύτερο μέρος και «καθάρισε» το ματς με τρία γκολ.

Ο Γκεσάν στο 50’ έφερε το ματς στα ίσα, με τον Μοχάμεντ πέντε λεπτά αργότερα να κάνει το 2-1 για τους γηπεδούχους. Ο 24χρονος Αιγύπτιος στην συνέχεια έγινε από σκόρερ δημιουργός, με τον Σιμόν στο 61’ να γράφει το 3-1.

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με τη Ναντ να πετυχαίνει την πρώτη της νίκη στο γαλλικό πρωτάθλημα αλλά και να υποχρεώνει την Τουλούζ στην παρθενική της ήττα στη Ligue 1 μετά από 4 αγωνιστικές.