Η Ρεν κέρδισε με 2-0 στην έδρα της Τουλούζ και βρίσκεται σταθερά στην 3η θέση.

LIGUE 1’-27η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τουλούζ-Ρεν: 0-2

(Μπουριζό 3’, Μαουασά 83’)

Φουλάρει για το σεντόνι η Ρεν που κέρδισε με 2-0 στην έδρα της Τουλούζ και βρίσκεται σταθερά στην τριάδα.

Στο 3ο μόλις λεπτό ο Μπουριζό άνοιξε το σκορ για τη Ρεν με όμορφη λόμπα και στο 83’ο Μαουασά με απίθανο σουτ από αριστερά έγραψε το 0-2.

Μονπελιέ-Στρασμπούρ: 0-3

(Σαβανιέ 58’ πεν., 66’, Λαμπόρντε 62’)

Φουλάρει για Ευρώπη η Μονπελιέ που κέρδισε εύκολα με 3-0 τη Στρασμπούρ.

Η Μονπελιέ άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Σαβανιέ στο 58ο λεπτό και στο 62’ ο Λαμπόρντε έκανε το 2-0 ενώ ο Σαβανιέ με ακόμη ένα γκολ στο 66’ διαμόρφωσε το 3-0

Αμιάν-Μετς: 0-1

(Μπουλάγια 26’)

Διπλό παραμονής πέτυχε η Μετς μέσα στην έδρα της Αμιάν με 1-0 και την έστειλε ένα βήμα πιο κοντά στη Ligue 2’

Η Μετς άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με όμορφο σουτ του Μπουλάγια από το ύψος της περιοχής και κράτησε το προβάδισμα ως το τέλος.

Μονακό-Ρεμς: 1-1

(Μπεν Γεντέρ 31’ πεν.-Καμαρά 58’)

Έδαφος στη μάχη για την Ευρώπη έχασε η Μονακό που κόλλησε στο 1-1 με τη Ρεμς.

Στο 31ο λεπτό η Μονακό άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Μπεν Γεντέρ αλλά στο 58’ Καμαρά έκανε το 1-1.

Μπρεστ-Ανζέ: 0-1

(Μπαοκέν 43’)

Τη νίκη με 1-0 πήρε η Ανζέ στην έδρα της Μπρεστ και την ξεπέρασε στη βαθμολογία.

Στο 43ο λεπτό ο Μπαοκέν με διαγώνιο σουτ από αριστερά έκανε το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΛΙΓΚ 1: Τελευταία Ενημέρωση