Μια «ανάσα» από την παραμονή η Σεντ Ετιέν!

Τεράστιας σημασίας νίκη στην έδρα της Μονπελιέ

Η Σεντ Ετιέν έφυγε με τεράστιας βαθμολογικής σημασίας διπλό από την έδρα της Μονπελιέ και μάλιστα με ανατροπή (1-2), αποφεύγοντας και μαθηματικά πλέον τον απευθείας υποβιβασμό.

Η Σεντ Ετιέν έφυγε με τεράστιο διπλό από την έδρα της Μονπελιέ (1-2) και μάλιστα με ανατροπή, κλειδώνοντας πλέον και μαθηματικά την αποφυγή των δύο τελευταίων θέσεων και του απευθείας υποβιβασμού. Η μισή και παραπάνω δουλεία έγινε για την ομάδα του Κλοντ Πιέλ, αφού πλέον βρίσκεται στο +8 από τη 17η θέση και τα μπαράζ του υποβιβασμού, τρεις στροφές πριν το τέλος της Ligue 1.

Όσον αφορά την αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στην πρώτη φάση του αγώνα με τον Νταλόρ στο έκτο λεπτό. Δέκα λεπτά αργότερα όμως, ο Χαμουμά μετά από ωραία πάσα του Μπουάνγκα έφερε το ματς στα ίσα, με τον Ντεμπισί να φέρνει τούμπα το ματς στο 50λεπτό.