Λιόν: Ξεκίνησε τη σεζόν με... πάρτι

Με το πόδι στο γκάζι μπήκε στη νέα σεζόν η Λιόν, η οποία εκμεταλλεύτηκε το γρήγορο γκολ της και την αποβολή του Φάμπρεγκας και έκανε... πάρτι στην έδρα της Μονακό (0-3).

Με το πόδι στο γκάζι μπήκε στη νέα σεζόν η Λιόν.

Η ομάδα του Σιλβίνιο έκανε... πάρτι στην έδρα της Μονακό του Λεονάρντο Ζαρντίμ, επικράτησε με 3-0 και δείχνει πως παρότι έχασε σημαντικούς παίκτες όπως οι Εντομπελέ και Φεκίρ, θα είναι ξανά δυνατή και ανταγωνιστική.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Μούσα Ντεμπελέ με καρφωτή κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ του Τραορέ, ενώ το έργο των «λιονέ» έγινε ευκολότερο με τη συμπλήρωση μισής ώρας στο ματς καθώς ο Φάμπρεγας αποβλήθηκε για πάτημα στον Ντομπουά. Λίγο αργότερα, στο 36ο λεπτό ο Μέμφις Ντεπάι με μακρινό σουτ, το οποίο... κατάφερε να φάει κάτω από τα πόδια του ο Λεκόμ (0-2).

Η Λιόν είχε το πάνω χέρι, δεν απειλήθηκε καθόλου και έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο με τον Τουσάρ να έρχεται στο 80ο λεπτό να διαμορφώσει το τελικό σκορ, με την ομάδα του Σιλβίνιο να ξεκινάει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την σεζόν.

Πηγή:sport-fm.gr