Πανεπιστημιάδα: Χάσαμε από τη Λετονία – Πάμε για τη 19η θέση

Tην ήττα με 1-3 από τη Λετονία που την «έστειλε» σε αγώνα για την 19η θέση δέχθηκε το πρωί της Δευτέρας η Πανεπιστημιακή ομάδα της Κύπρου που ολοκληρώνει αύριο τις υποχρεώσεις της στην 29η Πανεπιστημιάδα που διεξάγεται στην Ταϊπέι. Η ομάδα μας θα αγωνιστεί στις 10:00 ώρα Κύπρου την Τρίτη με την Αυστραλία.

Ο αγώνας με τη Λετονία ήταν ανοικτός σε κάθε αποτέλεσμα όπως εξελίχθηκε με την ομάδα μας να διεκδικεί τη νίκη σε κάθε σετ. Στο πρώτο σετ οι Λετονοί κέρδισαν με 19-25 σε 24 λεπτά με την Πανεπιστημιακή ομάδα να ισοφαρίζει στο δεύτερο σετ αφού το πήρε με 25-22 σε 27 λεπτά. Η ομάδα μας πάλεψε και τα δυο επόμενα σετ αλλά τα έχασε με 23-25 και 22-25 σε 27 και 28 λεπτά αντίστοιχα. Συνολικά, ο αγώνας διήρκησε 1 ώρα και 55 λεπτά και έγινε στην παρουσία 500 θεατών.

Λετονία: Tσιμότσκα, Λατσμάνις, Τσίνε, Ναζαρόβς, Βίσοτσκις – Λίμπερο: Κράουζε – Aλλαγές: Zαντόφσκις, Λίνινς. Λάνκα.

Κύπρος: Aναστασιάδης Αλ. Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Ζηκάκης, Προδρόμου, Σαββίδης – Αλλαγές: Χαραλαμπίδης – Αλλαγές: Aναστασιάδης Τζ., Παναγιωτίδης, Σπύρου, Καλαφάτης.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση