Άνετα στα ημιτελικά ο ΑΠΟΕΛ

Προκρίθηκαν με δεύτερη νίκη οι «γαλαζοκίτρινοι»

Tην έκτη του νίκη σε έξι αγώνες απέναντι στην Ολυμπιάς Φρ. πέτυχε το ΑΠΟΕΛ. Στον δεύτερο προημιτελιικό του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας που έγινε την Παρασκευή στο «ΛΕΥΚΟΘΕΟ» κέρδισε τους «κοκκινόμαυρους» με 3-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά σε συνδυασμό με το 0-3 του Φρενάρους την προηγούμενη εβδομάδα.

Ο αγώνας διήρκησε 1 ώρα και 14 λεπτά. Η Ολυμπιάς Φρ. τερμάτισε τις υποχρεώσεις της επιστρέφοντας στη Β Κατηγορία την πετοσφαιρική περίοδο 2018-19.

Με συνοπτικές διαδικασίες το ΑΠΟΕΛ πήρε τα δυο πρώτα σετ απέναντι σε μια Ολυμπιάς που παρατάχθηκε χωρίς ξένους και με αναπληρωματικούς. Με το 2-0 (25-10, 25-17) το ΑΠΟΕΛ προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου ΟΠΑΠ Ανδρών Α Κατηγορίας. Ο κόουτς Γιόβαν Μέλκα έδωσε την ευκαιρία στον Σλοβένο ακραίο Πούλκο και άφησε εκτός αποστολής τον Βερίσιμο.

Καμιά διαφοροποίηση στο τρίτο σετ και παρά τις αλλαγές εκατέρωθεν η εικόνα δεν άλλαξε με το ΑΠΟΕΛ να κερδίζει 25-17 και τον αγώνα 3-0 σετ.

ΑΠΟΕΛ(Γ. ΜΕΛΚΑ): Μίτιτς, Χαμαγιούν,Γ. Χρυσοστόμου,Λούνα, ,Πούλκο,Παμπακάς – Λίμπερο: Παντελή. – Αλλαγές: Π. Χρυσοστόμου, Φαρχάν, Λαγού.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ(Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ): Κλεάνθους,Πέτρου,Γεωργίου,Αδάμου, Πρωτοπαπάς, Αγκέλοφ. – Αλλαγές: Xρίστου..