ΑΕ Καραβά-Ανόρθωση 0-3: Άλλη «Κυρία»

Το αήττητο… καλά κρατεί για την Ομόνοια

«ΣΠΥΡΟΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ»: ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0-3 (18-25. 16-25, 14-25

Αλλαγμένη προς το καλύτερο η Ανόρθωση κι ενισχυμένη με τον διεθνή Κολομβιανό Χουάν Καμίλο «πέρασε» από το Αθλητικό Κέντρο «Σπύρος Κυπριανού» κερδίζοντας την ΑΕ Καραβά με 3-0 σετ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών. Με τη νίκη αυτή η «Κυρία» ξεκόλλησε από τους τρεις βαθμούς όπου έμεινε η αντίπαλός της.

Η Ανόρθωση με την παρουσία του Κολομβιανού πασαδόρου Χουάν Καμίλο στην εξάδα έλεγξε τον ρυθμό και κέρδισε το πρώτο σετ με 25-18 απέναντι στην ΑΕ Καραβά που προσπάθησε.

Η «Μεγάλη Κυρία» υπερείχε καθόλη τη διάρκεια του σετ κερδίζοντας με 25-16 αυξάνοντας σε 2-0 το υπέρ της σκορ. Στο τρίτο σετ η Ανόρθωση συνέχισε να είναι ανώτερη κερδίζοντας με 25-14 και τον αγώνα με 3-0 σετ.

ΑΕ ΚΑΡΑΒΑ(NT. ΛΕΤΣΙΕΦ): Αχιλλέως, Καμίνσκι, Καρακατσάνης, Γκράμεσφορντ, Χαμαγιούν, Θεοδούλου – Λίμπερο: Μιχαήλ. – Αλλαγές: Σεμένοφ, Γεωργίου.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ(Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Σαββίδης, Χριστοφόρου, Παγιάν, Ερέρα, Στρουγκάρεβιτς, Καμίλο –Λίμπερο: Παναγιωτίδης. – Αλλαγές: Κοντός

ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΤΣΙΩΝ: ΕΘΝΙΚΟΣ Λ. – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3 (18-25,18-25, 14-25)

Η Ομόνοια άνκαι παρατάχθηκε με αλλαγές δεν δυσκολεύτηκε να περάσει από το Λύκειο Λατσιών και να κερδίσει τον φιλότιμο Εθνικό Λστσιών με 3-0 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Κατηγορίας Ανδρών. Οι «πράσινοι» πέτυχαν την έκτη συνεχή νίκη και προηγούνται στη βαθμοογία με 18 βαθμούς χωρίς να χάσουν σετ (18-00). Ο Εθνικός Λατσιών όπως πάντα πάλεψε ήταν ανταγωνιστικός, αλλά έχασε φυσιολογικά.

Έχοντας μόνο τον Ρεϊνάλντο στη βασική εξάδα και με άλλους πέντε Κύπριους (σ.σ. όλοι όμως διεθνείς) η Ομόνοια κέρδισε το πρώτο σετ 25-18 και προηγήθηκε 1-0 απέναντι στον φιλότιμο Εθνικό. Παρόμοιο ήταν και το δεύτερο σετ με το «τριφύλλι» να ξεφεύγει και να κερδίζει 25-18 κάνοντας το 2-0 με τον Εθνικό να εμφανίζεται πάλι ανταγωνιστικός.

ΕΘΝΙΚΟΣ Λ.(M. ΠΑΜΠΑΚΑΣ): Κουπής, Σ. Προύσαλης, Χριστοφίδης, Κουλέντης,Χριστοφορίδης, Κυπριανού – Λίμπερο: Κ. Προύσαλης - Αλλαγές: Λαγού, Κουντούρης

OMONOIA(Σ. ΣΑΒΒΑ):Αλεξίου, Χριστοφή, Ελευθερίου, Αντωνιάδης, Αχ. Πετρακκίδης, Ρεϊνάλντο – Λίμπερο: Πλατρίτης. – Αλλαγές:

Α Κατηγορία Ανδρών: Τελευταία Ενημέρωση