Πάλεψαν στη Βοστώνη αλλά έχασαν χωρίς Γιάννη οι Μπακς

Δεν αγωνίστηκε ο Έλληνας σούπερ σταρ

Χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στην σύνθεσή τους, οι Μιλγουόκι Μπακς τα έδωσαν όλα κόντρα στους Σέλτικς, όμως έφυγαν από τη Βοστώνη με την ήττα στην παράταση.

Το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στην πορεία (και) των φετινών Μιλγουόκι Μπακς, επιβεβαίωσε η ήττα των «ελαφιών» μέσα στη Βοστόνη από τους Σέλτικς (122-113), σε ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση και φυσικά απουσίασε ο Greek Freak.

Φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στην αναμέτρηση έβαλε ο Σρέντερ που σταμάτησε στους 38 πόντους, ενώ άξιος συμπαραστάτης του στην επίθεση, ήταν ο Τέιτουμ με 27 πόντους και 11 ριμπάουντ, αριθμοί που έκαναν απαγορευτική κάθε σκέψη στους φιλοξενούμενους, χωρίς τον Έλληνα super star.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων που έπεσαν στο 6-7, ο Πόρτις μέτρησε 22 πόντους, ο Άλεν 21, ο Χολιντέι 17 πόντους και 13 ασίστ, ενώ 6 πόντους πρόσθεσε ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 11:46 λεπτά συμμετοχής για τους Μπακς που ακόμα... ψάχνονται.

Δωδεκάλεπτα: 30-30, 51-55, 88-81, 108-108, 122-113