Ο Ρόουζ είχε τον τελευταίο λόγο (video)

Μεγάλη εμφάνιση από τον Ντέρικ Ρόουζ, που είχε 31 πόντους και το καλάθι νίκης των Τίμπεργουλβς επί των Σανς.

Μια ακόμη απόδειξη πως πραγματοποιεί την καλύτερη σεζόν του μετά τους σοβαρούς τραυματισμούς που έβαλαν φρένο στην καριέρα του έδωσε ο Ντέρικ Ρόουζ. Ο 30χρονος γκαρντ είχε 29 από τους 31 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο, ανάμεσά τους και το σουτ από τα έξι μέτρα 0,9’’ πριν το τέλος, που χάρισε στους Τίμπεργουλβς τη νίκη με116-114 επί των Σανς. Ο Καρλ Άντονι Τάουνς με 30 πόντους ήταν επίσης εξαιρετικός για τη Μινεσότα, ενώ ο Τι Τζέι Γουόρεν είχε 21 για τους Σανς, αλλά αστόχησε στο σουτ της τελευταίας επίθεσης.

Τέλος σε ένα σερί πέντε ηττών έβαλαν οι Κλίπερς που πέρασαν με 103-95 από το Σαν Αντόνιο. Ο Τομπάιας Χάρις είχε 27 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ για την ομάδα του LA, ενώ ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ με 30 πόντους και 14 ριμπάουντ δεν μπόρεσε να αποτρέψει τη δεύτερη συνεχή εντός έδρας ήττα των Σπερς.

Οι Πέισερς έφτασαν τις τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία ματς επικρατώντας 120-95 των Χόρνετς. Ο Βίκτορ Ολαντίπο είχε 16 από τους 21 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο για τους νικητές.