Νέα ήττα για Μπακς, δεν έφτανε ο Γιάννης απέναντι στους Σπερς

Παρά την καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς έχασαν ξανά, αυτή τη φορά με 102-93 από τους Σπερς στην έδρα τους

Την τρίτη ήττα τους σε έξι ματς πρωταθλήματος και δεύτερη σερί εντός έδρας γνώρισαν οι Μπακς. Οι Σπερς πέρασαν με 102-93 από το Fiserv Forum του Μιλγουόκι, με τον Ντεζούντε Μάρεϊ να πετυχαίνει τους 16 από τους 23 πόντους του στην τελευταία περίοδο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο παρότι αντιμετώπισε πρόβλημα με τα φάουλ έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του. Είχε 28 πόντους με 6/11 βολές, 11/15 δίποντα και 0/3 τρίποντα, καθώς επίσης 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, αλλά και 7 λάθη. Ο Κρις Μίντλετον έμεινε στους 19 πόντους, ενώ απουσίαζαν και πάλι οι τραυματίες Χόλιντεϊ, Λόπεζ και Πόρτις.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο ξεκίνησε στην πεντάδα και σε 18 λεπτά δεν σκόραρε (0/2 δίποντα, 0/1 τρίποντο), αλλά είχε 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη. Ο Γιώργος Καλαϊτζάκης μπήκε στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης.

Tα δωδεκάλεπτα: 24-27, 47-45, 67-69, 93-102