Ήττα στην έδρα τους από τους Νικς για τους Μπακς

Από την μία οι πολλές και σημαντικές απουσίες και από την άλλη η κακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο

Από την μία οι πολλές και σημαντικές απουσίες και από την άλλη η κακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο... Αποτέλεσμα αυτών ήταν η ήττα 113-98 από τους Νικς για τους Μπακς στην έδρα τους αν και στην αρχή της δεύτερης περιόδου είχαν φτάσει σε σημείο να προηγούνται και με 21 πόντους διαφορά.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 25 πόντους και 7 ριμπάουντ σε 30 λεπτά συμμετοχής, ο Άλεν είχε 22 πόντους και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο 4 πόντους 3 ριμπάουντ και δύο ασίστ σε περίπου 18 λεπτά. Για τους Νικς καλύτερος ήταν ο Ραντλ με 32 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ καλή εμφάνιση είχαν και οι Ρόουζ με 23 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Μπάρελ με 20 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Οι Μπακς στερήθηκαν των υπηρεσιών των Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο, Κρις Μίντλετον και Μπρουκ Λόπεζ, ένα μεγάλο πλήγμα που φάνηκε ιδιαίτερα στην αρχή της δεύτερης περιόδου... Εκεί από τους 21 πόντους που είχαν διαφορά οι Μπακς είδαν τους Νικς να μειώνουν με ένα μεγάλο σερί 24-8 και να τελειώνει η περίοδος με επτά πόντους διαφορά. Στην συνέχεια οι Νικς πέρασαν μπροστά καταφέρνοντας τελικά να πανηγυρίσουν τη νίκη.

Σε άλλο ματς που έγινε τα ξημερώματα οι Κλίπερς επικράτησαν 104-84 των Τίμπεργουλβς έχοντας καλύψει μια διαφορά 20 πόντων, παρά το γεγονός ότι απουσίαζε ο Λέοναρντ. Ο Τζόρτζ είχε 21 πόντους, 11 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ο Τζάκσον 20 πόντους και ο Ζούμπατς 14 πόντους και 14 ριμπάουντ. Καλύτερος για τη Μινεσότα ο Τάουνς με 20 πόντους και ο Μπίσλεϊ με 18.

Εύκολη νίκη για τους Γουόριορς απέναντι στους Πέλικανς με 126-85 έχοντας τρομερή επίδοση στις ασίστ. Η παρέα του Κάρι τελείωσε το ματς έχοντας 36 ασίστ και απίστευτες συνεργασίες στο παρκέ.