Επέστρεψαν στις νίκες οι Μπακς με «διπλό» Γιάννη

Την εντυπωσιακή τους πορεία στο NBA συνεχίζουν οι Μπακς, οι οποίοι επέστρεψαν στις νίκες απέναντι στους Πίστονς (115-105) μέσα στο Ντιτρόιτ, και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει double-double

Πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 115-105 οι Μπακς επικράτησαν των Πίστονς μέσα στο Ντιτρόιτ και επέστρεψαν στις νίκες, κάνοντας το 13-0 στην κανονική περίοδο από ήττα (όπως ήταν αυτή στην Οκλαχόμα).

Τα «ελάφια» που δεν είχαν τον τραυματία Μάλκολμ Μπρόγκντον κατάφεραν να πάρουν από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα, αν και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε πάλι σε ρηχά νερά στο πρώτο δωδεκάλεπτο (με 3 πόντους) και στη συνέχεια να παίρνει μπροστά.

Ο «Greek Freak» κατάφερε να κάνει double-double με 21 πόντους (8/16 σουτ και 4/5 βολές), μάζεψε 8 ριμπάουντ, μοίρασε 11 ασίστ, ενώ είχε 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε 35 λεπτά συμμετοχής.

Τον Έλληνα σούπερ-σταρ ακολούθησαν οι Μπλέντσο με 20, Κόνιγκτον με 18 και Μίντλετον με 15 πόντους.

Από την πλευρά των γηπεδούχων ξεχώρισαν ο Τζάκσον με 25 πόντους, ο Ντράμοντ με 20, ο Κέναρντ με 19 και ο Γκρίφιν με 18.

Tα δωδεκάλεπτα: 22-30, 49-62, 77-89, 105-115

NBA: Τελευταία Ενημέρωση