Διπλό των Μπακς στο Χιούστον με απίθανο Γιάνναρο

Πω πω ένας Giannis! Με τον Αντετοκούνμπο να κάνει απίστευτο ματς, οι Μπακς επικράτησαν 116-109 των Ρόκετς στο Χιούστον και απολαμβάνουν την κορυφή της Ανατολής.

Μεγάλη νίκη των Μπακς μέσα στο Χιούστον.

Τα «ελάφια» πέρασαν με 116-109 από την έδρα των Ρόκετς και έφτασαν στο 29-11, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει φοβερό παιχνίδι. Ο Έλληνας φόργουορντ αγωνίστηκε 37 λεπτά και είχε 27 πόντους (8/15 δίποντα, 0/1 τρίποντα, 11/14 βολές) συν 21 ριμπάουντ (τα 17 αμυντικά), συν 5 ασίστ και 1 κλέψιμο, αλλά και 3 λάθη.

Η ομάδα του έφτασε στο 29-11 και απολαμβάνει και πάλι την κορυφή στην Ανατολή. Εξαιρετικός ήταν και ο Μπρόγκντον, ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Ο Χάρντεν πέτυχε 42 πόντους με 7/14 δίποντα, 6/16 τρίποντα και 10/11 βολές, συν 11 ριμπάουντ και 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 9(!) λάθη. Ο Καπελά είχε 18 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Καλύτερο ξεκίνημα είχαν στην αναμέτρηση οι Ρόκετς, βρίσκοντας σκορ από τον συνήθη ύποπτο, Τζέιμς Χάρντεν και έμοιαζαν αποφασισμένοι για το 11 στα 11. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεσή τους και έφτασαν στο +15 στα 5 λεπτά πριν το τέλος και παρά το πείσμα των γηπεδούχων κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

NBA: Τελευταία Ενημέρωση