Διακρίσεις στο «ΑΠΟΕΛ CIRCUIT RACE»

Ο αγώνας ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του Νεκτάριου Πεττεμερίδη και της Άντρης Μιχαήλ

Εφτά από τους 15 γαλαζοκίτρινους ποδηλάτες, διακρίθηκαν στον 10ο αγώνα Κυπέλλου Δρόμου «ΑΠΟΕΛ CIRCUIT RACE» που διοργανώθηκε από το Σωματείο ΑΠΟΕΛ και ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του Νεκτάριου Πεττεμερίδη και της Άντρης Μιχαήλ.

Η ανακοίνωση των γαλαζοκιτρίνων:

Ο αγώνας διεξήχθη το περασμένο Σάββατο (06/10) στην Αραδίππου και χαρακτηρίστηκε εντυπωσιακός και απόλυτα επιτυχημένος από όλους τους συμμετέχοντες, οι οποίοι έδωσαν συγχαρητήρια στο τμήμα Ποδηλασίας του ΑΠΟΕΛ για την άψογη διοργάνωση του.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι αθλητές μας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και εφτά εξ αυτών ανέβηκαν στο βάθρο, 2 στο υψηλότερο σκαλοπάτι, 2 στο δεύτερο και 3 στο τρίτο.

Η Anastasia Chulkova κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Γυναικών, ενώ ο αρχηγός του τμήματος Κωνσταντίνος Αντωνίου πανηγύρισε την πρωτιά στην κατηγορία Master 1, στην κατηγορία Sprint και στο σύνολο του αγώνα.

Ο Πολύβιος Γρηγοριάδης και Βασίλης Παπαευσταθίου κατέλαβαν τη 2η θέση στις κατηγορίες Master 3 και Master 1 αντίστοιχα.

Στην 3η θέση τερμάτισαν οι Κωνσταντίνος Νίκου (Ανδρών) Στέφανος Ιακώβου (Εφήβων) και Ελένη Αντρέου (Κορασίδων).

Κύριοι χορηγοί της ομάδας είναι η BD Swiss, τα συμπληρώματα Vita Biotics και το κατάστημα Cyclo. Χορηγοί είναι επίσης το Perskindol, η M. Poumpouris electrical, το Pilides Eyeland και η ACS Courier.

Υποστηρίζουν η ΗΡΑ Constructions, τα ελαστικά Vitoria, η Garmin Cyprus, η DIMCO, το κτηματομεσιτικό REACT, το τυπογραφείο Cassoulides Master Printers, το περίπτερο Break Time, η G&P Studio και το Alexandrion Group.

Ευχαριστίες στο Δήμο Αραδίππου, στο κοινοτικό συμβούλιο Ορμήδειας, στα εθνικόφρονα Σωματεία Ορμήδειας, στην OFC, στην εταιρεία KARMI TRAITING και στην IDS CYPRUS.

Υπόλοιπα: Τελευταία Ενημέρωση