Τουρνουά Ζουχάι: Προκρίθηκε στα προημιτελικά ο Παγδατής

Κέρδισε με 2-0 σετ τον Κορεάτη Γιουν-Σέονγκ Τσανγκ και στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσει τον Κινέζο Ζε Ζανγκ

Την εντυπωσιακή του πορεία στο τουρνουά που διεξάγεται στην πόλη Ζουχάι της Κίνας συνεχίζει ο Μάρκος Παγδατής. Ο Κύπριος τενίστας το μεσημέρι της Πέμπτης κέρδισε με 2-0 σετ τον Κορεάτη Γιουν-Σέονγκ Τσανγκ και προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Ο 33χρονος τενίστας κυριάρχησε στο κορτ και χρειάστηκε μόλις 1 ώρα και 21 λεπτά για να κάμψει την αντίσταση του αντιπάλου του. Το τελικό 6-4, 6-2 αποτυπώνει πλήρως την εικόνα του αγώνα, αλλά και τη σπουδαία εμφάνιση του Μάρκου Παγδατή.

Ο έμπειρος πρωταθλητής σέρβιρε εξαιρετικά και δεν δέχθηκε ούτε ένα μπρέικ, κερδίζοντας τους 23 από τους 31 πόντους στα πρώτα του σερβίς. Αντίθετα, με μπρέικ σε καθοριστικά έβαλε τις βάσεις για τη νίκη και την πρόκριση στα προημιτελικά του τουρνουά.

Επόμενος αντίπαλος του Μάρκου Παγδατή θα είναι ο Κινέζος Ζε Ζανγκ, ενώ το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για το πρωί της Παρασκευής στις 08:00 ώρα Ελλάδας.