Εύκολα ο Παγδατής στον επόμενο γύρο του Indian Wells

Νίκησε τον Vincent Millot με 6-1, 6-2.

Ο Μάρκος Παγδατής πέτυχε μια εμφατική νίκη επί του Vincent Millot, με 6-1, 6-2, για να σφραγίσει την πρόκρισή του στο κυρίως ταμπλό του BNP Paribas Open στο Indian Wells.

O Παγδατής πέτυχε 7 άσους και κέρδισε τους 21 από τους 25 πόντους στα πρώτα του σερβίς. Δεν έχασε κανένα service game του και "έσπασε" 4 φορές το σερβίς του Γάλλου, 2 σε κάθε σετ, για να πάρει μια άνετη νίκη σε 56 μόλις λεπτά.

O πρωταθλητής μας έχασε μόνο 7 games στους 2 γύρους των προκριματικών. Θυμίζουμε πως στον 1ο προκριματικό γύρο είχε κερδίσει τον Θανάση Κοκκινάκη επίσης χωρίς να απειληθεί, με 6-1, 6-3.

Ο Παγδατής θα μάθει τον αντίπαλό του στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό όταν ολοκληρωθούν όλοι οι αγώνες των προκριματικών και γίνει η κλήρωση. Έχει πιθανούς αντιπάλους τους υπόλοιπους qualifiers, τον Benoit Paire, τον Marius Copil, τον Denis Shapovalov, τον Jared Donaldson, τον Laslo Djere και τον Yoshihito Nishioka.

Πηγή: tennisnews.gr

Τέννις: Τελευταία Ενημέρωση